Озима пшениця є однією з найбільш поширених та економічно вигідних зернових культур. Проте її успішне вирощування вимагає дотримання певних правил. Коли найкраще висівати озиму пшеницю, як у підвищенні врожайності допомагають комплексні добрива Тетра-Агро та яких правил слід дотримуватися аграрію, поговоримо в нашій статті.
Коли краще висаджувати озиму пшеницю?
Це залежить від клімату конкретного регіону та погодних умов в поточному році. Для більшості регіонів України оптимальний термін посіву озимої пшениці — це 20-30 вересня. Висівати пшеницю після 15 березня не рекомендується.
Ось декілька правил, які допоможуть коректно обрати терміни для висівання озимої пшениці:
- Стежте за температурою повітря. Оптимальні показники для цієї культури — 14-17°С. Якщо провести посів надто рано, підвищується ризик зараження кореневими хворобами та пошкодження посівів шкідниками.
- Глибина сівби — це важливо. Оптимальний показник становить 3-5 см. Занадто глибока сівба може затримати проростання, а надто поверхнева — спричинити незадовільне закриття насіння ґрунтом.
- Дбайте про полив. Забезпечення рослин вологою є важливим аспектом. Вводити полив варто в разі нестачі природних опадів, особливо в умовах сухого клімату.
Додатково слід вживати заходи для запобігання поширенню хвороб та враженню пшениці шкідниками — здійснювати обробіток рослин захисними препаратами
Як обрати добрива для підживлення озимої пшениці?
Тема підживлення озимої пшениці — дискусійна для аграріїв. Чим підживлювати культуру і чи варто робити це взагалі? Відповідь на останнє питання — однозначно, так. Головне завдання добрива — допомогти культурі успішно пережити зиму та дати багатий врожай.
Найкращий вибір для підживлення озимої пшениці — це комбіновані мінеральні добрива, до складу яких входять такі елементи, як фосфор, калій, кальцій та магній. Збалансовані за складом добрива ви знайдете в українського виробника “Тетра-Агро”. Особливої уваги заслуговує комплексне мінеральне добриво “Нітроамофоска-М”. Воно ефективно живить рослини, може застосовуватися для різних сільськогосподарських культур. Окрім того, має наступні переваги:
- перешкоджає вимиванню органічних речовин з кореня;
- нейтралізує кислотність ґрунту;
- збільшує родючість ґрунтів до 70%.
Для отримання максимального результату від використання “Нітроамофоски-М”, слід дотримуватися норм внесення добрива, які виробник чітко вказує на упаковці. А також забезпечувати правильне зберігання залишків продукції в складських умовах.
Бажаємо багатого врожаю!