Для яких цілей використовується на грядках непрозора плівка, що мульчує, чорного кольору?
По всій території України та інших країнах плівка чорна для мульчування активно використовується фермерами. В основному при засіві великих ділянок землі. Матеріал корисний для вирощування ягід. А саме: полуниці, малини. І овочів: томатів, картоплі, перцю, огірків та інших культур.
Поліетилен чорного кольору також затребуваний у звичайних трудівників на садових та городних ділянках. Він допомагає набагато швидше зібрати добрий урожай. Процес вирощування у разі приносить радість і відчуття задоволення від отриманого результату. Оскільки застосування плівки піднімає планку врожайності більш високий рівень. У середньому він становить – 35%.
Переваги придбання матеріалу нашого виробництва:
- поліетилен акумулює тепло, земля під ним швидше прогрівається;
- світло не проходить, бур’яни перестають рости, менше прополювання;
- ґрунт укритий, регулюється температура і вологість, не утворюється пліснява, не заводяться шкідливі комахи.
Вибираємо чорну плівку для мульчування
Наша плівка для мульчування виготовляється з вторинної сировини. Ми додаємо більше УФ-стабілізаторів. І за рахунок цього чорна плівка для мульчування 30 мкрн лежить понад 12 місяців. А чорна плівка, що мульчує, для полуниці 40 мкрн – більше 36 місяців.
Параметри виробів
Плівка чорна для мульчування 30 мкрн (баштанка):
Рулони випускаються довжиною 500 м, 1000 м та шириною: 0,7 м; 1 м; 1,2 м; та 1,5 м. Вага рулону знаходиться в межах: 10-44 кг (залежно від ширини виробу).
Щільність складає 30 мікрон плюс гарантія 1 рік.
Тут можна перейти до каталогу всіх плівок.
-
Плівка Kolla вторинна Чорна 40 мкр 500 м 36 міс. Україна2,150.00грн – 2,999.00грн
-
Плівка для мульчування Kolla вторинна Чорна 30 мкр 1000 м Україна2,297.73грн – 4,707.82грн
-
Плівка для мульчування Kolla вторинна Чорна 30 мкр 500 м Україна1,236.94грн – 2,520.80грн
Плівка чорна для мульчування 40 мкрн (полуниця):
Рулони випускаються довжиною 500 м та шириною: 0,7 м; 1 м; 1,2 м. Вага рулону знаходиться в межах: 16-25 кг (залежно від ширини виробу).
Щільність складає 40 мікрон плюс гарантія до 3 років. (У звичайному виробі 30 мікронів).
Тут можна перейти до каталогу всіх плівок.
Завод-виробник випускає рулонний матеріал суцільною стрічкою без перфорації. Так що ви легко складете зручну схему посадки рослин.
Способи створення отворів у плівці для мульчування
Щоб пробити отвори у плівці під розсаду можна використовувати:
- Продавлювач;
- Газовий пальник;
- Канцелярський ніж.
Продавлювач:
Спеціальний механізм виконаний із міцного металу, щоб витримати вагу людини. Пристрій заощаджує час, отвори пробиваються одночасно в кількох місцях. Принцип дії:
Продавлювач встановлюєте на матеріал, розтягнутий ділянкою і закріплений з усіх боків. Встаєте на механізм, гострі конуси якого пробивають плівку та утворюють Х-подібні отвори. Виходять готові лунки для розсади у формі склянки. Конуси для створення лунок зроблять різного розміру під будь-яку розсаду. Схему посадки рослин можна налаштувати самим, встановити болти у потрібному положенні.
Газовий пальник:
Спосіб не складний, процедура виконується швидко, для неї не потрібне встановлення важких механізмів. Чорна плівка складається кілька разів і протикається ножем у певних місцях. Краї дірок рівно по колу обпікаються газовим пальником. В результаті виходять обережні отвори під розсаду. Спосіб зручний для простих дачників: економія часу, менша витрата фінансів. Єдиний мінус полягає у відсутності лунки.
Вирощування ягід полуниці під плівкою
- готуємо ґрунт: перекопуємо, видаляємо бур’яни, розпушуємо ґрунт, розрівнюємо грядки, додаємо в них необхідні органіку та мінерали;
- готові грядки добре поливаємо, натягуємо поліетилен, закріплюємо з усіх боків камінням або землею. Глибина ямок для плівки повинна становити не менше 10 см, так що матеріал надійніше фіксується;
- на натягнутій плівці для мульчування пробиваємо Х-подібні або круглі отвори розміром 9 см. Відстань між ними повинна становити 35 см;
- висаджуємо в лунки розсаду.
Вирощування картоплі під чорною плівкою
Для того щоб зібрати врожай раніше картоплю зручніше висадити навесні під чорну плівку.
Переваги такого способу:
- Плівка не пропускає світло, бур’яни не з’являються, відповідно, вам не потрібно буде підгортати, прополювати рослини.
- Земля добре прогрівається, у теплі швидше розвивається коріння.
- Поліетилен довше утримує воду у ґрунті.
- Для поліпшення росту рослин під плівкою менше знадобиться поживна органіка, мінерали.
При цьому способі посадки картопляні бульби не закопуються в землю, а викладаються зверху на шар ґрунту. Наземна частина куща проростає у підготовлені отвори. При збиранні врожаю поліетиленове полотно скочується в рулон.
Вирощування під плівкою томатів
Для помідорної розсади ефективніше використати саме чорну плівку. Тому що через неї не проходить сонячне проміння. Бур’яни не можуть рости, волога практично не випаровується. А конденсується під поліетиленом, створюючи відповідний для томатів мікроклімат.
Тепличний спосіб вирощування найпоширеніший. Помідори рідше заражаються гниллю або фітофторозом, краще зберігається волога у ґрунті. Перед тим як укрити плівкою для мульчування помідорну розсаду, необхідно подбати про її підживлення органікою та мінеральними добривами.
Порядок дій наступний:
- перед висаджуванням томатів, заздалегідь – за 2-3 дні плівка розстилається по всій потрібній території. Краї надійно закріплюються камінням з усіх боків;
- прорізаються отвори в плівці, у яких висаджується розсада;
- коріння рясно поливається водою, обробляються спеціальними препаратами – фунгіцидами (інсектицидами). Вносяться належні добрива.
У холодні дні чорна плівка сприяє збереженню тепла. А в спекотні сонячні дні вам потрібно зверху її присипати соломою, щоб уникнути перегріву ґрунту. У цьому випадку земля буде потрібної температури для зростання помідорів.
Вирощування під чорною плівкою огірків та капусти
Ближче до середини весни готуємо склад інгредієнтів для огіркової розсади: 2 частини дерну плюс 1 частина змішаної тирси з компостом і торфом.
- Готуємо грядки шириною приблизно 80 див, залишаємо між рядами проходи розміром 60 див.
- Розводимо мінеральне добриво: 1 ч. л. сечовини змішуємо з|із| 2 ст.л. подвійний суперфосфат. Готовий склад додаємо в землю.
- Грядки перекопуємо на глибину 26 см. Безпосередньо перед висадкою огіркової розсади ґрунт поливаємо теплою водою 45о. Об’єм води становить 6 літрів на 1 м2 ділянки.
- Розстилаємо плівку для мульчування, вкриваємо грядки, фіксуємо всі сторони полотна камінням або землею.
- Проколюємо або прорізаємо отвори Х-подібної форми. Висаджуємо вже готову пророщену розсаду або насіння.
Важлива порада для городників:
Поливайте поліетилен у спекотні дні розведеним у воді крейдою. Тоді матеріал не сильно нагріватиметься на сонці.
Дивіться як вибрати якісні плівки для мульчування:
Посилання на каталоги цієї теми:
Деякі способи мульчування досить прості. Мульчувати за допомогою соломи, хвої або тирси буде не складно. Але й професійне мульчування стало доступнішим. Нові плівкові матеріали та агроволокно скручені в легкі рулони. Так що з укладанням ви можете впоратися і самі.
Виберіть прозору плівку для мульчування баштанних. А якщо мульчуєте ягоди або, крім збереження вологи, ще хочете отримати захист від бур’янів – зупиніться на чорній. Чорна плівка буває різною, наприклад: для полуниці є чорна плівка 40 мкрн. Така плівка слугує 3 роки. Якщо Вам достатньо 1 року: зупиніться на чорній 30 мкрн плівці.
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив можна з крапельною стрічкою. А також всі необхідні комплектуючі для крапельного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення та фурнітуру для підключення.
Для того щоб зберегти свої сади в період зимових заморозків: скористайтеся укривним агроволокном. Ну і щоб Ваш урожай був смачним: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!