Як створити крапельний полив кавунів у відкритому ґрунті
Кавуни дуже вимогливі до води. Поживна волога потрібна для цієї культури весь сезон. Особливо необхідний полив насінням. І тоді вони швидше проростуть у відкритому ґрунті. А також зможуть дати більшу кількість сходів. До моменту цвітіння саджанці також потребуватимуть вологи. І крапельний полив кавунів потрібно буде проводити через день. Добре, якщо погода на ділянці дощова. Тоді систему зрошення можна вимкнути. І включити через 4-5 днів після того, як дощ припиниться.
Вологолюбній рослині на всіх етапах розвитку постійно потрібна вода. Особливо в період утворення квітів та формування плодів. У період запилення разом із водою треба ввести у ґрунт мінеральні добрива. Оскільки процес супроводжується бурхливим зростанням рослини та сильно виснажує його. Підживлення попередньо змішується з вологою. Потім додається в землю разом з крапельним поливом кавунів.
Під час цвітіння рослини можна поливати рідше – 2 рази на тиждень. Але варто збільшити при цьому норму. Бо волога не потрапляє на листя. А йде відразу до коріння, тому цей метод краще підходить баштанній культурі. Дозована подача вологи за допомогою крапельної стрічки через емітери до коріння триває майже до самого врожаю. І припиняється за тиждень до збирання вже дозрілих плодів.
Система зрошення має ряд переваг перед системою верхнього поливу — дощуванням.
Плюси краплинного поливу кавунів:
- полив виробляється точково, і в результаті волога не напуває бур’яни. Вона не потрапляє на листя, а надходить безпосередньо до коріння рослин;
- разом із водою швидше вводяться та засвоюються корисні речовини та добрива;
- волога витрачається економно, рівномірно виливається через крапельниці, живлячи кожен паросток окремо.
Процес подачі добрив з водою та регулярність краплинного поливу кавунів протягом вегетації сприяє швидкому зростанню та розвитку культури. В результаті це позитивно впливає на врожайність.
Підживлення кавунів
Внесення добрив під кавуни є одним із важливих аспектів отримання якісного врожаю. Найкраще вносити добрива разом із поливною водою. Тому фертигація один із найчастіших способів підживлення рослин.
Фертигація – спосіб підживлення рослин, при якому мінеральні добрива розчиняються в поливній воді та подаються разом із краплинним зрошенням.
Мінеральне харчування кавунів
Запорука гарного врожаю, правильне застосування мінерального харчування та достатнє зрошення кавунів.
Хоч фермер повинен пам’ятати, що перед застосуванням добрив необхідно провести хімічний аналіз ґрунту.
Скільки вносити добрив під кавуни
Кавун на відміну від інших баштанних культур мають добре розвинені в кореневу систему. Тому він може діставати елементи живлення з глибоких слів ґрунту.
При цьому рослина кавуна досить вимоглива до додаткового мінерального харчування.
Універсальною нормою добрив для кавуна з розрахунку на 50 тонн/га врожаю є:
- Азот (N) – 120 кг/га;
- Фосфор (P2O5) – 80 кг/га;
- Калій (K2O) – 220 кг/га.
Ваша доза мінеральних добрив залежить від ґрунтового аналізу, кліматичної зони, сорту або гібриду, а також часу посадки.
Треба сказати, що кавун позитивно реагує застосування NPK добрив. При цьому загальна врожайність підвищується на 30–50%, а також на 2–3% зростає у безпеці.
Ми не радимо збільшувати кількість врожайності за рахунок застосування більшої кількості азоту. Таким чином ви отримаєте більший розмір плоду, але губляться смакові якості, а також лежкість та транспортабельність.
Це відбувається за рахунок того, що у розмірі збільшується сама клітина, вони примножуються їх кількість. Ці клітини накопичують у собі поливну воду як би розтягуючи плід. В результаті кора кавуна стає тонкою і схильною до стресу і хвороб. А сам плід втрачає смакові якості, стає водяним і несолодким.
Для харчування Арбузов прийнято внесення основної маси добрив під основну обробку ґрунту. А саме:
- Фосфор (P2O5) – 2/3 від норми, а також;
- Калій (K2O) – 2/3 від норми.
Азот вноситься перед посівом у такій самій нормі.
- Азот (N) – 2/3 від норми.
Інше добрива застосовують у вигляді підживлення. А також можуть вносити під час останньої культивації.
Особливості мінерального живлення кавунів
Під час мінерального харчування кавунів необхідно виключити застосування хлору. Таким чином, при застосуванні калійних добрив бажано використовувати калійну селітру, а також сульфат калію замість KCl. Можна як альтернативу застосуванню роздільних формул азоту, фосфору та калію застосовувати комплекс NPK.
Наприклад, для цього можна використовувати добрива «Poly-Feed™ (ПоліФід) GG 18-18-18 + МЕ, Poly-Feed™ GG 20-20-20 + МЕ або Poly-Feed™ 21-21-21 + МЕ. Їх застосовують у дозуванні 2–3 кг/га.
Чи є у вас піщаний грунт або грунт з високим рівнем кислотності, то застосовувати добрива під будь-які баштанні культури варто лише навесні. Оскільки внесені восени добрива не затриматися у ґрунті.
Найефективнішим вважається підживлення за допомогою краплинного поливу вчасно зав’язування плодів. Цим способом ви скорочуєте кількість добрив на 20–40%.
Фертигація кавунів (Крапельний полив кавунів)
Переваги фертигації кавунів:
- Надходження до рослини збалансованої кількості мінеральних компонентів (азот, фосфор, калій), а також
- Кращий показник засвоєння підживлення, оскільки
- Добрива можна внести своєчасно і в точно потрібній кількості,
- Тому підходить і для бідних, і для родючих ґрунтів,
- Внесення добрив також можна поєднувати із засобами захисту рослин,
- В результаті підвищується врожайність, а витрати на вирощування скорочуються.
Нижче представлена таблиця внесення мінеральних добрив за допомогою сертифікації. Вона підходить для ґрунтів із нормальним хімічним складом. Тому враховуйте відхилення у хімічному складі ґрунту на ваших полях.
Таблиця 1
Сумарно під кавун має вноситися NPK у співвідношенні 3:2:5,5.
Листові підживлення кавунів протягом вегетації
Підживлення рослин «по листу» здатне забезпечити культуру додатковими макро- та мікроелементами. Тому бажано її застосування в критичні фази вегетації кавунів.
До таких фаз належать:
- початок цвітіння, а також
- освіту завези та
- формування плодів.
Найкраще застосовувати комплексні NPK добрива. Наприклад, для цього можна використовувати добрива Poly-Feed™, а також Solinure GT.
Посилання на каталоги цієї теми:
Кавун потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!