Турбота та догляд за виноградом із системою зрошення. Як організувати краплинний полив винограду
Ця культура із соковитими та солодкими ягодами вирощується для їди. Але з неї також отримують освіжаючі соки, смачні вина. Крім цього гнучкі, пластичні гілки служать окрасою саду, їм можна надати різної форми. Рослини люблять теплий клімат та багато сонця. Їхнє коріння розташовується від 30-50 см до 200-300 см на глибині від поверхні землі. З цих причин, щоб створити найбільш сприятливі умови, необхідний крапельний полив винограду і правильний догляд.
Агротехніка ніжної культури
Способи вирощування рослин можуть бути різні, на це впливають:
- клімат,
- склад та
- тип ґрунтового шару,
- сорт винограду.
Також грає роль використання отриманого врожаю – продукт використовується у свіжому вигляді або піддається термічній обробці.
Сонячне освітлення має бути досить добрим для нормального розвитку. В іншому випадку – листя зменшується у розмірі. У той же час спекотне сонце перешкоджає зростанню пагонів. Оскільки погано впливає розвиток суцвіть. Недолік освітлення може викликати таку ж реакцію, що його надлишок. Тобто потрібно використовувати розсіяне світло.
Як і в інших рослин, у примхової культури виникають різні потреби у волозі та теплі у різні фази її розвитку. Крапельний полив винограду допомагає правильно налагодити подачу води. Температура повітря для розпускання бруньок повинна зберігатися в діапазоні 10-12оС. Підвищення температури до 25-30оС – необхідний захід для зростання виноградної лози, появи нирок. В результаті покращується смак плодів, а також вони наливаються насолодою.
У свою чергу, зниження температури повітря несприятливо впливає на смакові якості продукту (14оС і нижче). Плоди, що сформувалися, не досягають потрібного ступеня зрілості, не набирають вагу і потрібну кількість цукру. Спека 40оС і вище викликає той самий ефект: ягоди – сохнуть, зморщуються, листя – жовтіють, згортаються.
Ще один фактор впливає на зростання, розвиток лози та формування великих плодів – вологість. Перевитрата води сприяє утворенню гнилі у рослинах. Наприклад, зав’язі обсипаються, утворюється мало цукру. А також плоди стають водянистими та розтріскуються. Невелика кількість вологи не менш згубна – зупиняються всі цілющі процеси. Знижується якість та кількість продукту.
Крапельне зрошення винограду
Схеми висаджування
В основному висаджування відбувається в 2 рядки (20 см Х 7 см). Тобто між двома посадками має бути відстань – 20 см, прохід між рядами – 140 см. Стрічка зрошення розташовується між двома рядами посадок. Лунки під живці (паростки чи корінці) викопуються на глибину 30 см і приблизно на 10 см убік від стрічки. Залежно від типу ґрунту регулюється швидкість подачі вологи через крапельниці:
- піщаний грунт, супісь – встановлюється водовилив 2-4 літри на годину;
- щільна грунт, суглинок – водовилив дорівнює 1-2 літри на годину.
Кількість зволоженої землі займає лише від 0,1 до 0,8 від усієї площі з посадками. Ступінь зволоженості змінюється на різних фазах розвитку:
- перший етап – 70-75% HB, в цей час відбувається висадка саджанців, зростання та розростання коренів;
- другий етап – 80-85% HB, починають з’являтися зав’язі;
- Третій етап – 80-90% HB, відбувається формування плодів.
Крапельний полив винограду та фертигація
Внесення добрив разом із водою потребує грамотних розрахунків концентрації корисних елементів. Щоб не зашкодити культурі та отримати добрий урожай наприкінці сезону. Отримана цифра має становити близько 0,3% і більше.
Приблизний обсяг мінеральних речовин, згідно з нормами повинен бути не вище:
- азот N – від 0,5 до 1,2 кг на одну сотку;
- фосфор P – від 0,6 до 1,7 кг на одну сотку;
- калій K – від 0,6 до 1,8 кг одну сотку.
Рослини також підгодовуються вручну, відбувається це так:
- До моменту утворення квіткових бруньок вноситься близько 20% азотних, калійних та фосфорних добрив.
- Після утворення квіток вноситься друга порція корисних речовин. Оскільки половина всіх добрив посідає період до появи зав’язей.
- Наступна порція – формування та зростання плодів.
Останній внесення мікроелементів
Останній внесок мікроелементів потрібно зробити в той час, коли ягоди набирають стиглість. А також додаються лише калій та фосфор.
Крапельний полив винограду зручно поєднується з фертигацією і відбувається щодня. Наприклад, добрива можуть бути у вигляді гранул або попередньо розведені водою. Злагоджений спільний процес підвищує врожайність. Плоди вчасно досягають потрібної соковитості та солодощі.
Посилання на каталоги цієї теми:
Виноград потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!