Що собою представляє плівка для мульчування
Особливості використання плівки
Мульчування ґрунту часто проводять, як на полях, так і на маленьких дачних ділянках. З давніх давен для мульчування використовували суху та свіжу траву, солому чи щепу. Зустрічається також мульчування золою. А от мульчування за допомогою плівки прийшло до нас порівняно недавно.
Та зараз явно видно переваги такого методу мульчування. Так як плівка для мульчування надійно виконує свою функцію і захищає від бур‘янів. Окрім того вона оберігає рослини від холоду, різкого перепаду температури вночі. А також зберігає ґрунт під собою добре зволоженим, перешкоджаючи випаровування в активні сонячні години.
Переваги такого методу мульчування оцінили, як великі фермерські господарства, так і господарі дачних ділянок.
Давайте більш детально розглянемо, що представляє собою плівка для мульчування і для чого вона використовується.
Що собою представляє плівка для мульчування
Плівка для мульчування представляє собою суцільне поліетиленове полотно від 500 до 1500 см у довжину.
Зазвичай плівка намотана в рулони. На полях ці рулони розкладається за допомогою плівкоукладчика на тракторі. А от на дачі вам доведеться це зробити вручну.
Після вкладання плівки в ній треба зробити отвори, в які згодом буде посаджене насіння або розсада. Отвори можуть бути круглі або квадратні. Квадратні отвори можна зробити за допомогою канцелярського ножа, зробивши два прорізи по діагоналі. Круглі отвори можна робити одразу при укладанні плівкоукладчиком за допомогою насадки. Або заточеною трубою відповідного діаметру вручну. Треба відмітити, що це досить важка робота.
Постеливши плівку для мульчування можна почати висадку насіння раніше. Так як ґрунт під плівкою нагрівається набагато швидше. А також довше зберігає тепло за рахунок парникового ефекту. Зазвичай плівку для мульчування використовують під баштанні і полуницю. Для баштанних культур це робиться ранньою весною. А сама плівка укриває ґрунт до пізньої осені або часу збору урожаю. Полуницю укривають раз на три сезони. Тому плівка має бути товщою, ніж звичайна, бо має витримати від’ємні температури.
Найголовнішою перевагою плівок для мульчування є зберігання цінної вологи у ґрунті. Часто під плівку вкладають крапельну стрічку.
Яка буває плівка для мульчування
Плівка, яка використовується для мульчування може бути різноманітною. Найчастіше вона розрізняється за двома критеріями:
– колір — плівка для мульчування буває прозора, біла, чорна, двокольорова.
Прозору плівку використовують у теплий сезон під баштанні культури. Вона зберігає тепло, та запобігає швидкому випаровування води з ґрунту. Але через неї добре проходить сонячне світло, тому ростуть бур‘яни. Найкращим варіантом буде чорна або біла плівка. Такі плівки не пропускають сонячне світло, тому надійно захищають від бур’янів. Для більш холодних регіонів краще обрати чорну плівку, так як вона сприяє нагрівання ґрунту. Для жарких степових регіонів, де буває перегрівання кореневої системи рослин найкращим варіантом буде використання білої або чорно-білої (чорно-срібної) плівки.
– товщина — мульчування проводиться плівкою від 30 мікрон до 40 мікрон. Для мульчування на 1 сезон використовують плівки 30 мкрн. А на 3 роки достатньо 40 мкрн. Більш товсті плівки використовують для накривання парників і теплиць. Мульчування плівкою від 60 мкрн не має сенсу.
– сировина — плівка може бути первинна і вторинна. Зазвичай первинна більш тонка 25 мкрн. Вторинна від 30 мкрн. Для використання на 1 сезон найкращім варіантом ціна-якість буде вторинна плівка.
В якості покривного полотна для мульчування також можна використовувати агроволокно. Від плівки агроволокно відрізняються своєю водопроникністю. Що забезпечує поступання дощової води до культури.
Посилання на каталоги цієї теми
Деякі способи мульчування досить прості. Мульчувати за допомогою соломи, хвої або тирси буде не складно. Але й професійне мульчування стало доступнішим. Нові плівкові матеріали та агроволокно скручені в легкі рулони. Так що з укладанням ви можете впоратися і самі.
Виберіть прозору плівку для мульчування баштанних. А якщо мульчуєте ягоди або, крім збереження вологи, ще хочете отримати захист від бур’янів – зупиніться на чорній. Чорна плівка буває різною, наприклад: для полуниці є чорна плівка 40 мкрн. Така плівка слугує 3 роки. Якщо Вам достатньо 1 року: зупиніться на чорній 30 мкрн плівці.
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив можна з крапельною стрічкою. А також всі необхідні комплектуючі для крапельного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення та фурнітуру для підключення.
Для того щоб зберегти свої сади в період зимових заморозків: скористайтеся укривним агроволокном. Ну і щоб Ваш урожай був смачним: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!