Як відбувається очищення системи крапельного поливу
Для того щоб система працювала без перебоїв, необхідне своєчасне очищення системи краплинного поливу. Її потрібно промивати не рідше 1 разу на 2 місяці, дезінфікувати спеціальними розчинами. Весь процес займе менше часу, ніж промивання кожної крапельниці окремо у разі забруднення.
Очищення системи краплинного поливу від солей, бактерії та грибків
На стінках шлангів, довкола емітерів відкладаються солі, розростаються грибки, накопичуються бактерії. Для їх ліквідації треба використовувати 0,5-1% азотної кислоти (HNO3) та 1-2% ортофосфорної кислоти (H3PO4). Розчини заливаються в крапельний трубопровід і витримуються щонайменше 3 годин.
Очищення системи краплинного поливу від водоростей, бактеріального слизу та мулистого нальоту
Розчин гідрохлориду натрію -20 г на 100 літрів звичайної води застосовується для ліквідації водоростей, бактеріального слизу та нальоту всередині крапельної системи. Хімічні засоби надходять у труби через поливальний бак або ємність для добрив.
Через кілька годин розчин зливається, трубопровід добре промивається струменем чистої води під тиском. Очисні процедури обов’язково повинні проводитися наприкінці кожного сезону. Перед тим, як вся система буде прибрана на зберігання проводиться заключне очищення системи краплинного поливу.
До комплексу очисних процедур входить кілька пунктів:
- Очищення поливального бака.
- Фільтрування води із річкових джерел, свердловин.
- Хімічний аналіз води, що видобувається для з’ясування характеру забруднень.
- Загальна профілактика.
Щоб проводити очисні процедури, треба визначити вид нальоту, його походження, присутня там органіка чи ні.
У деяких випадках достатньо звичайного промивання чистою водою під тиском. На кінцях крапельної стрічки відкриваються заглушки, сильний водяний потік промиває шланги до видалення всіх видів забруднень.
2 спосіб очищення системи поливу
Потім оцінюємо результат очищення і якщо система недостатньо промита, переходимо до іншого способу:
- через ємність зрошення подаємо в трубопровід розчин HNO3 (азотна кислота) або H3PO4 (ортофосфорна кислота);
- залишаємо хімічні засоби у шлангах на 3-5 годин;
- зливаємо розчин, відкриваючи кінці рукавів;
- промиваємо чистою водою всю краплинну систему.
У такій же послідовності слід провести процедуру вдруге, щоб досягти кращого результату. Третє промивання потрібно вже проводити під тиском.
Для ефективної роботи системи поливу внутрішня поверхня шлангів повинна постійно очищатися від різних видів нальоту.
Необхідне очищення системи краплинного поливу від солей, бактеріального слизу. Звичайна вода навіть під натиском не дає потрібного результату, тому для капітального промивання застосовуються кислотні розчини.
Засоби для очищення системи поливу
Сірчана, азотна та ортофосфорна кислоти розлучаються у певних концентраціях, допустимих для матеріалу трубопроводу. Додавання готових розчинів у звичайну воду сприяє швидкому та повному очищенню системи.
Процес промивання може тривати від 10 хвилин до півтори години. Важливо тільки, щоб їдкі кислоти не потрапили у водоймища, паркани, баки для чистої води.
Посилання на каталоги цієї теми:
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!