Влаштування системи зрошення в саду. Як організувати крапельний полив саду
Насіння та кісточкові рослини в основному висаджуються в плодових садах. Щоб налагодити подачу води до коріння, спростити всі процеси вирощування різних культур необхідно встановити систему зрошення. Крапельний полив саду забезпечить вологою кожне дерево та кущ, тим самим значно збільшить урожай наприкінці сезону.
Як відбувається зрошення садів
Яблучним деревам потрібно не менше вологи, ніж іншим рослинам. На весь сезон потрібно приблизно 250-300 м3 рідкості на 1 гектар садової площі. Цієї кількості цілком достатньо для розвитку культури від маленького саджанця до дорослої яблуні. У рік для саду потрібно 900 мм опадів, щоб зібрати 40-50 тонн продукції з гектара. У природі цьому може стати на заваді багатоденна спека.
У фермерському господарстві питання вирішується швидше і легше, ділянкою укладаються шланги з емітерами, до них підводиться вода під тиском. Крапельний полив саду створює нормальні умови для розвитку всіх культур, забезпечує їх вологою в потрібному обсязі. Рослини рідше хворіють, добре ростуть і плодоносять.
Підживлення яблунь поживними речовинами – фертигація, що проводиться разом із водою у певних концентраціях залежно від періоду розвитку або сорту дерев.
Позитивні сторони влаштування зрошення в саду:
- збільшення кількості життєздатних саджанців та часу початку формування плодів;
- посилення стійкості яблунь до холоду, заморозків;
- суттєве зростання врожайності – не менше 40 тонн з гектара, на 90% збільшується зростання товарної продукції;
- економне використання водних ресурсів, корисних добрив;
- скорочення трудовитрат та окупності плодового саду до 3-х років;
- збільшення рентабельності господарства.
Крапельний полив саду встановлюється за допомогою компенсованих стрічок з рівномірно витікаючою вологою під тиском. Такі шланги менше засмічуються та краще працюють. Найбільш підходящі крапельні трубки – з товщиною 30-40 mils та водовиливом – 1,6 ÷ 4,0 літрів на годину. Відстань між емітерами знаходиться в межах – 0,5 ÷ 1,0 м і залежить від способу посадки саджанців. Внесення добрив відбувається протягом усього сезону 1 раз на 3-4 дні.
Чим відрізняються системи верхнього зрошення від інших методів для садових ділянок
- Скорочення витрати рідини – до 60% плюс збільшення обсягу вирощеної продукції – у 2-3 рази. Крім того, вода не скупчується між рядами, менше випаровується з листя.
- Крапковий крапельний полив саду дозволяє не витрачати вологу даремно, вся вона надходить відразу до коріння. Саджанці швидше та краще акліматизуються. Добавка мінеральних речовин та достатня кількість води збільшує товщину дерев до 45% (якщо порівнювати з іншими способами поливу). Розміри стволів однорічних рослин виростають на 25%, деяких сортів навіть на 41%.
- Зменшення зростання бур’янів.
- Грамотно складена фертигація. Для різних типів ґрунтів потрібна різна кількість добрив, змінюється склад компонентів та пропорції для кожної фази вегетації. Якщо додавати корисні речовини у воду для поливу, то вони швидше засвояться корінням рослин. За допомогою дозованого підживлення ці процедури легше проконтролювати та здійснити.
Фертигація заощаджує добрива, відповідно менше засолення ґрунту та чистіше ґрунтові води. Крім водної економії, скорочуються витрати електроенергії. Введення добрив у ґрунт проводиться з урахуванням клімату, особливостей вирощування культури та виду або сорту рослини.
- Зменшується ризик грибкових захворювань. Оскільки крапельний полив саду проводиться ближче до коріння і не стосується листя, менше утворюється різного роду гнилі, парші, борошнистої роси.
- Вологість ґрунту регулюється для кожної фенологічної фази яблуні. У період цвітіння скорочується подача вологи, що призводить до збільшення кількості та якості зав’язей. Утворюється більше генеративних бруньок при зменшенні рідини в ґрунті під час диференціації.
Всі роботи з поливу та підживлення відбуваються у певний годинник автоматично і знімають навантаження з людини. Фермерські господарства можуть скоротити частину робочої сили та уникнути непотрібних витрат. Вже на 2-3 рік сад почне давати добрі врожаї, окупить все придбане обладнання, витрати на придбання саджанців тощо.
Посилання на каталоги цієї теми:
Сад потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!