Як організувати краплинний полив малини та лохини
Установка системи зрошення для малини та лохини
Фермери та дачники вирощують солодкі ягоди у великих кількостях, оскільки вони досить потрібні. Часто їх консервують на зиму. Крім цього, зібраний урожай добре зберігається у прохолодному місці та влітку. Пропоную розібратися чи необхідний крапельний полив малини та лохини або достатньо правильного догляду
Споживання води ягідними культурами
Дика лохина росте тільки на ґрунтах із ґрунтовими водами, що знаходяться близько від поверхні землі. Тому щоб виростити ягоду на своїй земельній ділянці треба забезпечити їй такий самий комфорт. А саме – достатня кількість води. Інакше коріння висохне, і рослина загине. Надлишок вологи також призведе до негативних змін:
- порушиться постачання ґрунту киснем;
- в результаті погіршиться одержання корінням корисних речовин;
- а також розвинуться гнильні захворювання.
Весь період розвитку рослин від перших паростків до дозрівання плодів повинен супроводжуватися постійним рясним зрошенням. Краплинний полив малини та голубики встановлюється з урахуванням сорту культур, типу ґрунту та кліматичної зони.
Звичайний обсяг рідини для здорової дорослої рослини:
- 6÷7 мм за 24 години – сонячні південні райони;
- 4÷5 мм – центральна смуга;
- не вище 5мм – легкі ґрунти.
На момент формування ягід нестача рідини не завдасть їм істотної шкоди, але краще все-таки продовжувати поливати рослину. Оскільки рясна зелена маса і коріння як і раніше потребують вологи.
Для нормального зростання малини треба підтримувати рівень вологості ґрунту в діапазоні: 60-80% HB. Краплинний полив малини і лохини також важливий у спекотні дні, оскільки йде процес активного випаровування вологи з листя, її може просто не вистачити коріння. Вода має просочити землю на 30-40 см від поверхні, щоб охопити кореневу систему рослин.
Об’єм рідини для малини:
- не менше 4 мм на добу – центральні райони;
- до 7 мм – південні райони;
- до 5 мм – центральна чорноземна смуга.
Влаштування схеми зрошення для малини
Ягідні саджанці висаджують над ямки, як іншу зелень, а заздалегідь підготовлені траншеї. Хоча для різних сортів застосовуються різні схеми посадки:
- Однорядкова 3,0 м Х 0,25 м – ремонтатні та звичайні сорти.
- Дворядкова 3,5 м + 0,5 м Х 0,25 м – фотонейтральні.
Для краплинного поливу малини та лохини потрібно стрічки з різними характеристиками. Наприклад, для малини достатньо 0,45 ÷ 0,6 мм товщини шланга та водовиливу – не більше 1,6 літра на годину. Відстань між крапельницями при цьому має бути 30 см. Дворядкову схему для фотонейтральних сортів потрібно вибирати з меншим кроком крапельниць і більшим водовиливом. На кожен рядок укладається одна крапельна стрічка, тобто на одну грядку – дві стрічки.
Влаштування схеми зрошення для лохини
Посадка ягоди провадиться різними способами. Тому вибір способу зазвичай залежить від наступних факторів:
- розмірів плодів та строків дозрівання;
- клімату;
- а також родючості ґрунту.
Відстань між рядами встановлюється — 2,5 метри, оскільки такої ширини цілком вистачає обслуговування кожного куща і збору стиглих ягід. Ця величина зростає до 3,65 м для проходу техніки при механізованому догляді та збиранні врожаю. В результаті між кущами проміжки також збільшуються: від 80 до 180 см.
Звичайні характеристики стрічки для лохини: товщина 0,6 мм, водовилив – не більше 2,4 літри на годину, крок між крапельницями – 50 см. На один ряд укладається одна крапельна стрічка. Так як ці показники підходять для рослин, посаджених через один метр один від одного, і для якісного повноцінного зрошення культури.
Для високих рослин крапельний полив малини та лохини виробляється зі шлангів з підвищеною щільністю. Водовилив такої стрічки – 3,8 літрів на годину, відстань між емітерами сягає 1,0 м. Ширина між рядами встановлюється – від 1,0 до 1,8 метра.
Посилання на каталоги цієї теми:
Малина та лохина потребують якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!