Як організувати зберігання системи крапельного поливу
Кожен фермер намагається продовжити намагається продовжити термін служби системи поливу. Після відпрацьованого часу системою влітку. Кожного фермера восени і ближче до зими починає хвилювати питання зберігання системи крапельного поливу.
Для цього проводять очищення крапельних стрічок від забруднень. А також забезпечують зимове зберігання системи крапельного поливу. І тому існує цілий комплекс процедур консервації системи поливу.
Цей комплекс включає:
- Процедуру промивання крапельної системи від забруднень. Промивання проводиться під тиском і дозволяє очистити крапельну стрічку від відкладень органічного роду.
- Продування для позбавлення від залишків вологи.
- Демонтаж.
Докладніше розберемося у цих процедурах.
Перш, ніж розбирати шланги, треба ретельно відмити і очистити їх від сміття, що накопичилося, каменів, вапняних відкладень, органічного нальоту і т.д. Як проводити очищення? Які розчини використати? Все це ми зібрали для Вас у цій статті.
Зберігання системи крапельного поливу 1 етап:
Очищення системи крапельного поливу
Очищення проводиться від солей, що накопичилися в лабіринті емітера. Накопичення солей походить від залишків розчинів добрива. Для видалення промити водою під тиском.
Забивання крапельних стрічок може відбуватися органічними та неорганічними відкладеннями.
Для їх ліквідації треба використовувати 0,5-1% азотної кислоти (HNO3) та 1-2% ортофосфорної кислоти (H3PO4). Розчини заливаються в систему крапельного поливу та витримуються не менше 3 годин. Потім пускають воду та промивають 20-30 хвилин під тиском.
Використовуйте засоби захисту (окуляри, рукавиці) для підготовки кислотного розчину.
Важливо!
Зверніть увагу на техніку змішування: У ємність із водою вливаєте кислотний розчин, не навпаки.
Процедуру можна проводити повторно, якщо емітери дуже забруднені.
Зберігання системи крапельного поливу 2 етап:
Демонтаж фільтруючих установок
Перед змотуванням стрічок потрібно демонтувати насос і установки системи, що фільтрують. Для стаціонарних фільтруючих установок у приміщеннях їх необхідно відключити від центрального живлення. А для фільтро-станцій, встановлених на полі, необхідно провести демонтажні роботи.
В них входить огляд та очищення від сміття, очищення та продування. Після цього демонтаж та зберігання у теплому приміщенні.
Усі фільтри грубої та тонкої очистки слід також зберігати в теплому місці. Вийміть їх із системи та проведіть очищення кислотним розчином.
Якщо Ви використовуєте фільтри грубої очистки (піщано-гравійні), то їх внутрішні наповнення слід так само прочистити. Для цього промиваєте в чистій воді і замочують у кислотному розчині.
Усі елементи фільтрів промиваються та відправляються на просушування. Після висихання змащуються деталі схильні до корозії. Далі герметично збираються та зберігаються в теплому приміщенні.
З фільтрами тонкого очищення (сітчасті чи дискові) також проводять процедуру очищення. Їх замочують у кислотному розчині, видаляють усі відкладення та висушують.
Зберігання проводиться у зібраному вигляді.
Всі металеві частини, що піддаються корозії, також змащуються. Якщо на фільтрі встановлені манометри (датчик тиску) їх знімають, прочищають та відправляють на зберігання.
Зберігання системи крапельного поливу 3 етап:
Демонтаж та смотка лейфлету і краплинної стрічки
Магістраль для подачі води також має бути демонтаж. Особливо легко демонтувати гнучкий рукав лейфлет. Не має значення з якого матеріалу ПВХ синій армований або ПЕ чорний, його потрібно промити.
А потім перевірити, щоб у ньому не залишилося води, інакше взимку вона замерзне і труби потріскаються.
Для цього шланги при змотуванні повільно та досить високо піднімаються для стікання рідини. Потім змотати в бухти, проставити маркування, прибрати приміщення на зимове зберігання.
Для правильного демонтажу лейфлету потрібно знати кілька нюансів:
- Перед зберіганням лейфлет потрібно також промити. При цьому стартери або стартові крани, до яких підключалася стрічка, не знімаються. Їх залишаємо всередині лейфлету, щоб не пошкодити рукав при зніманні.
- Перегини або деформацію лейфлету допускати не можна. Для цього змотуйте його акуратно у вигляді рулону.
- Маркуйте рулони лейфлету. На кожному вкажіть діаметр рукава, довжину в рулоні та відстань між стартерами. Це допоможе вам навесні легше розібратися.
Тепер можна складати лейфлет у тепле приміщення.
Переходимо до демонтажу крапельної стрічки
Однорічну стрічку товщиною 5-6 mil по рядах прибирають із поля і відправляють на утилізацію. Для більш товстих стрічок, завтовшки 7-8 mil і більше проводимо демонтаж за цією інструкцією:
- Перед зберіганням стрічку промиваємо та висушуємо. За інструкцією вище або у спеціальній статті про очищення системи поливу.
- Не допускаємо перегини чи деформації стрічок. Для цього змотуйте його акуратно у вигляді бухти на тверду основу або ціпок.
- Маркуйте бухти крапельної стрічки. На кожній вкажіть довжину в рулоні та відстань між емітерами.
Тепер можна складати стрічку у тепле приміщення.
Як зберігати стрічку краплинного поливу
Зберігання системи крапельного поливу буде для Вас набагато простіше з цими порадами:
Змотані рулони лейфлету та крапельної стрічки потрібно перевозити та зберігати акуратно. Не допускаючи механічних ушкоджень.
Захист від гризунів – важливий метод зберігання системи крапельного поливу
Важливим пунктом є захист обладнання гризунів. Отже, потрібно ще потурбуватися про надійність складу. У приміщенні, де зберігається стрічка, потрібно забезпечити захист від гризунів. Для цього використовуйте препарати-родентициди для захисту від гризунів.
Можна помістити крапельну стрічку і лейфлет у герметичну ємність з металу. І обробити її за допомогою родентицидних препаратів.
При виконанні всіх рекомендованих пунктів щодо правильного догляду та збору крапельної системи у вас не виникнуть труднощі з її експлуатацією наступного року. А зберігання системи крапельного поливу без проблем виправдає свої витрати та продовжить термін його експлуатації.
Посилання на каталоги цієї теми:
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!