Прості поради як збільшити термін служби системи крапельного поливу
Щоб полив радував Вас довгі роки, потрібно продовжити термін служби системи крапельного поливу. Для тривалої роботи крапельних трубопроводів є чіткі поради. Вони підтвердили свою ефективність та застосовуються протягом багатьох років.
Рекомендації щодо використання (які продовжать термін служби системи крапельного поливу):
- потрібні рослинам добрива, біодобавки попередньо розлучаються у воді і надходять у ґрунт через систему краплинного поливу;
- саджанці поливаються лише теплою водою, температура зрошення має бути в діапазоні — 20-23℃;
- полив включається через 2 години після того, як встане сонце. Приблизно через 2 години до заходу вода в краплинному трубопроводі відключається;
- у місцях, де вода надходить у ґрунт самопливом, бак розміщується на висоті не менше 1 метра від поверхні землі;
- земля біля емітерів має бути рівномірно зволожена. Діаметр мокрих плям є показником роботи крапельниць. Сухий ґрунт сигналізує про засмічення труб, надто вологий — про наявність розривів у системі.
Якщо відсутня можливість поливати рослини весь день, потрібну дозу потрібно розділити на дві частини. Вранці прокапати 2/3 норми, ввечері додати 1/3 води, що залишилася.
Завдяки цим рекомендаціям, полив вироблятиметься правильно та економно. Грамотно налагоджене краплинне зрошення дозволить:
- та продовжити термін служби системи крапельного поливу,
- і виростити гарний урожай або зелений гарний газон.
Як відбувається усунення проблем із трубопроводом
Залежно від правил використання крапельної системи:
Трубки та стрічки можуть використовуватись кілька років, а можуть вийти з ладу протягом місяця.
Головні проблеми трубопроводів:
- скупчення сміття;
- проростання через отвори емітерів коріння;
- порушення при зберіганні системи крапельного поливу на складах.
Усі проблеми розібрано докладніше у тексті нижче. Щоб уникнути неприємних моментів під час експлуатації системи, рекомендується використовувати такі методи. Вони допоможуть продовжити термін служби системи крапельного поливу.
При засмічення – краплинну систему зрошення потрібно промивати
Дрібне сміття
Рослини часто поливаються звичайною річковою водою або безпосередньо із свердловин. У цьому випадку з вологою в систему поливу потрапляють камінці, водорості, дрібне сміття, яке забиває проходи.
Вирішення проблеми зі сміттям – збільшить термін служби системи крапельного поливу
Для вирішення проблеми необхідно в колодязі встановити сітчастий фільтр. Якщо вода надходить у трубопровід із річкових водойм, краще обрати дисковий фільтр для покращення фільтрації. В іншому випадку емітери засмічаються за кілька днів.
Промывка системы от солевых отложений и илистой слизи
Навіть якщо всі фільтри встановлені і працюють, шланги необхідно періодично очищати. Промивання проводиться струменем води з напором 6-7л/хв., спрямованої з найдальшого кінця трубопроводу. Процедура завершується тільки після повного звільнення труб від сміття.
Промивання від сольових відкладень
На стінках системи зрошення накопичуються сольові відкладення. У цьому випадку чищення проводиться теплим розчином 0,6% азотної, хлорної або ортофосфорної кислоти. Процедура триває близько години, після неї всі труби ретельно і не менше 30 хв. промиваються звичайною чистою водою.
Промивання від мулистого слизу
Скупчення бактеріального мулистого слизу всередині системи поливу, що утворилися, також видаляються промиванням. Шланги заповнюються 0,5% розчином натрію гіпохлориту, який витримується не менше 12 годин. Потім рідина зливається, трубопровід протягом 10 хвилин промивається чистою водою.
Заростання отворів крапельниць корінням рослин
Волога надходить до рослин через щілинні та круглі отвори емітерів. Другий варіант більш схильний до заростання, особливо якщо води в системі недостатньо. Коріння починає тягтися туди, де вологи більше, тобто до отворів у крапельницях. Щоб зупинити зростання, достатньо налагодити рясний полив.
Способи попередження проблеми збільшать термін служби системи крапельного поливу
Також можна іноді пересувати труби, щоб зрушити філіжанки крапельниць на кілька сантиметрів від колишнього розташування. Коріння в цих місцях перестане рости, як тільки втратять джерело води.
Якщо ці способи не допомагають, для зупинення зростання коренів використовуються хімічні засоби. На цьому етапі важливо не переборщити з хімією, інакше можна легко занапастити ніжні саджанці.
Посилання на каталоги цієї теми:
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив Ви можете з крапельною стрічкою. А всі потрібні комплектуючі для краплинного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення, фурнітуру для підключення.
А якщо Вас хвилює: Як захистити овочеві культури від бур’янів? Ми знайшли відмінний варіант – чорна плівка для мульчування власного виробництва. Ну і щоб Ваш урожай був медовим: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!