Види плівки для мульчування: яку вибрати плівку для мульчування ?
У цій статті поговоримо про види плівки для мульчування.
Що року з приходом весни перед фермерами і дачниками постають питання: Як захистити ґрунт? Коли почати висадку насіння або розсади ? Чи достатньо прогрітий для цього ґрунт ?
Відповіді на ці запитання кожного року різні, бо різняться метеорологічні умови та типи ґрунту на ділянці. Та є основні технології, які допоможуть вам отримати добрий врожай.
Такою технологією є мульчування ґрунту. Мульчування професійними видами плівки допоможе вам пришвидшити прогрівання землі і зберегти там цінну вологу. І найголовніше, допоможе уберегти молоді рослини від перепадів температури весною. А влітку від стрімкого росту бур‘янів.
Окрім того, плівка для мульчування убереже ваш ґрунт від надмірного розмиву під час великих дощів. А також убереже плоди чистими від ґрунту.
Технології мульчування розвивається і прогресують. Так раніше мульчували ґрунт за допомогою органічної сировини. Такої як суха солома, суха або свіжа трава, щепа чи кора, а також листя дерев. Та з плином часу з’явились нові неорганічні види сировини для мульчування, такі як плівки. Зараз фермери та все більше дачників використовують плівку. Так які ж види плівки для мульчування бувають? Які варіанти краще обрати фермеру? А які дачнику?
Агрономи рекомендують чотири види плівки для мульчування:
Прозора плівка для мульчування
Прозора плівка для мульчування – працює як лінза, за допомогою неї ґрунт швидко прогрівається, а сама плівка не змінює температуру. Це в свою чергу запобігає перегрівання кореневої системи рослини. А також така плівка не провокує опіки на стеблах чи листках.
Така плівка має недолік. Вона пропускає сонячні промені, що в свою чергу дозволяє деяким бур’янами рости під нею. Особливо важко боротися під плівкою з портулаком, він підіймає її над землею.
Прозора плівка для мульчування може бути виготовлена з первинних матеріалів або вторинних. Зазвичай плівка з первинної сировини товщиною 25 мікрон, вона добре тягнеться, але дуже дорога.
Вторинна прозора плівка для мульчування виготовляється товщиною 30 мікрон. Так вона виходить доступною для фермера і надійною у використанні на 1 сезон.
Чорна для мульчування
Чорна для мульчування – дуже добре поглинає сонячне тепло і за рахунок цього під ґрунт дуже швидко прогрівається. Вона повністю запобігає появі бур’янів, так як не пропускає сонячні промені. Однак, треба контролювати стан кореневої системи, бо така плівка в зоні степів, де багато сонячних годин може перегрівати корені рослини.
Чорна плівка для мульчування зазвичай виготовлена з вторинної сировини. Така плівка використовується для мульчування овочів на 1 рік. Її товщина 30 мікрон, вона добре тягнеться, і не дуже дорога.
Є чорна вторинна плівка 40 мікрон, для мульчування полуниці. Вона служить 3 роки. Зазвичай до неї додають спеціальну світло стабілізуючу добавку.
Чорно-срібна плівка для мульчування
Чорно-срібна плівка для мульчування – стелиться срібною частиною вверх і відбиває сонячні промені. За рахунок цього під нею ґрунт і корені не перегрівається. Чорно-срібна плівка для мульчування повністю запобігає появі бур’янів, так як не пропускає сонячні промені. І не провокує опіки на стеблах чи листках. Найкраще її використовувати в степових регіонах, де багато сонячних годин. Вона допоможе зберегти вологу і не перегрівати рослини.
Така плівка використовується для мульчування овочів на 1 рік. Її товщина 30 мікрон.
Біла плівка для мульчування
Біла плівка для мульчування – на відніму від чорної погано поглинає сонячне тепло і за рахунок цього під ґрунт прогрівається повільніше (але швидше, ніж без плівки) Біла плівка для мульчування пропускає розсіяні сонячні промені. Вона не захистить від усіх бур’янів. Особливо сильні бур’яни все ж вилізуть, та їх буде вкрай мало. Та вона не провокує опіки на стеблах чи листках. Найкраще її використовувати в степових регіонах, де багато сонячних годин . Вона допоможе зберегти вологу і не перегрівати корені рослини.
Біла плівка для мульчування також виготовлена з вторинної сировини з додаванням барвника. Така плівка використовується для мульчування овочів на 1 рік. Її товщина 30 мікрон, вона добре тягнеться і не пропускає сонячні промені. І має перевагу в ціні на відміну від чорно-срібної.
Такі види плівки для мульчування бувають. Сподіваюсь дізнавшись більше про них ви зможете обрати найкращу для ваших потреб. Якщо ж ви не знаєте, яку вибрати звертайтесь до нас за безкоштовною консультацією.
Посилання на каталоги цієї теми
Деякі способи мульчування досить прості. Мульчувати за допомогою соломи, хвої або тирси буде не складно. Але й професійне мульчування стало доступнішим. Нові плівкові матеріали та агроволокно скручені в легкі рулони. Так що з укладанням ви можете впоратися і самі.
Виберіть прозору плівку для мульчування баштанних. А якщо мульчуєте ягоди або, крім збереження вологи, ще хочете отримати захист від бур’янів – зупиніться на чорній. Чорна плівка буває різною, наприклад: для полуниці є чорна плівка 40 мкрн. Така плівка слугує 3 роки. Якщо Вам достатньо 1 року: зупиніться на чорній 30 мкрн плівці.
Будь-яка культура потребує якісного поливу. Забезпечити такий полив можна з крапельною стрічкою. А також всі необхідні комплектуючі для крапельного поливу представлені на нашому сайті. У нас Ви знайдете магістралі для подачі води: лейфлет і ПНТ трубу. Фільтри для очищення та фурнітуру для підключення.
Для того щоб зберегти свої сади в період зимових заморозків: скористайтеся укривним агроволокном. Ну і щоб Ваш урожай був смачним: у нас є кращі добрива.
Не пропустіть цікаві поради та секрети вирощування від фахівців Агровсесвіту! Переходьте на наш ТікТок та YouTube, щоб бути в курсі новинок та отримати ексклюзивні знижки!